Οκτ 16 27

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την Υ.Α. για τη λειτουργία σχολικών κέντρων ως προς την ενισχυτική διδασκαλία για το σχολικό έτος 2016-17, θα ξεκινήσουν τα προγράμματα ενισχυτικής διδασκαλίας. Για τους μαθητές του Γυμνασίου θα γίνουν τα μαθήματα Νεοελληνικής Γλώσσας και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Όσοι γονείς- κηδεμόνες ενδιαφέρονται για τα μαθήματα αυτά, μπορούν να παραλάβουν τη σχετική υπεύθυνη δήλωση από το σχολείο, να τη συμπληρώσουν και να την καταθέσουν έως 3-11-2016 στην Διευθύντρια του σχολείου. Θα ακολουθήσει σχετική ενημέρωση για το που θα πραγματοποιούνται τα μαθήματα καθώς και το ωράριο λειτουργίας του κέντρου ενισχυτικής διδασκαλίας όταν καθοριστούν από το Υπουργείο.