Σεπ 16 19

Η φετική σχολική χρονιά ξεκίνησε με πολλές αλλαγές στο γνώριμο χώρο του προαυλίου του σχολείου μας. Ο Δήμαρχος Γλυφάδας  κ. Παπανικολαόυ Γιώργος, με τις τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου φρόντισε να γίνουν αλλαγές στο χώρο του σχολείου μας. Ετσι στον αγιασμό ήταν όλα έτοιμα και υποδεχθήκαμε τους μαθητές μας σε ένα ανακαινισμένο σχολείο. Βάφτηκαν οι αίθουσες εσωτερικά και εξωτερικά και άλλαξε όψη το προαύλιο μας. Απομακρύνθηκε ένα δέντρο που είχε ξεραθεί και αντικαταστάθηκε από νέο που βρισκόταν ήδη στο χώρο του σχολείου. Αντικαταστάθηκε το δάπεδο που είχε πολλές φθορές και στα παρτέρια μας τοποθετήθηκαν νέα δέντρα.

Παρουσιάζεται φωτογραφικό υλικό με τις αλλαγές…..

Εκρίζωση ξεραμένου δέντρου

IMG_1864

αλλαγή του παλιού και φθαρμένου δαπέδου

IMG_1879

IMG_1875

Τοποθέτηση νέου δαπέδου και μεταφύτευση δέντρου που υπήρχε στο χώρο του σχολείου

IMG_1902

IMG_1905

IMG_1904

Επίσης, έχουν ξεκινήσει οι εργασίες για τη δημιουργία νέου γηπέδου 5Χ5 στην πίσω μεριά του σχολείου. Οι μαθητές θα το χρησιμοποιούν την ώρα της γυμναστικής τους. Έτσι το σχολείο εκτός από γήπεδο μπάσκετ και βόλεϊ που υπάρχει στον εξωτερικό χώρο θα διαθέτει ένα ακόμα γήπεδο το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για Handball. Στο σχολείο μας υπάρχει ήδη κλειστό γυμναστήριο που χρησιμοποιείται για βόλεϊ ή μπάσκετ.