Μαρ 13 22

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ

Το μασκέ πάρτυ του 3ου Γυμνασίου Γλυφάδας έγινε την Παρασκευή 15 Μαρτίου. Οι μαθητές παρακολούθησαν κανονικά τα μαθήματα των τεσσάρων πρώτων ωρών και κατά τη διάρκεια των τριών τελευταίων σχολικών ωρών πραγματοποιήθηκε το πάρτυ. Aρχικά συγκεντρώθηκαν στο προαύλιο του σχολείου και ύστερα άρχισαν να εισέρχονται προς την αίθουσα του γυμναστηρίου όπου χόρεψαν δημοφιλή τραγούδια. Την προσοχή και την εντύπωση προκάλεσαν στους μαθητές κάποιες αρκετά πρωτότυπες αποκριάτικες ενδυμασίες. Αρκετοί καθηγητές έλαβαν μέρος στην χαρούμενη ατμόσφαιρα που επικρατούσε με αποτέλεσμα όλοι οι παρευρισκόμενοι να ξεφύγουν από την καθημερινή ρουτίνα. Μετά το τέλος του πάρτυ όλοι αποχώρησαν από το σχολείο χαρούμενοι και έχοντας τις καλύτερες εντυπώσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΟΥΣΗΣ