Ιούν 12 19

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Ανάμνηση θα αποτελεί, σε λίγες μέρες, το Γυμνάσιο για τους μαθητές της Γ’ τάξης.
Ανεβήκατε ένα ακόμη σκαλοπάτι και αμέσως αντικρίσατε ένα σταυροδρόμι. Μια νέα απόφαση καλείστε να πάρετε.  Το λύκειο, όποιο τύπο και να επιλέξετε, είναι μια νέα αποστολή και καλείστε να την εκπληρώσετε κυρίως  για τον εαυτό σας.
Όλα όσα ζήσατε, ευχάριστα και δυσάρεστα, με την νέα ματιά εξετάζοντάς τα αποτελούν  ανάμνηση. Εμπειρία ζωής! Τα παιδιά που έγιναν έφηβοι. Που άρχισαν να οραματίζονται τη ζωή, που σας ανήκει. Να σχεδιάζουν το μέλλον τους αλλά και του τόπου μας.
Η σχολική ζωή του γυμνασίου σας ταξίδεψε σε πρωτόμπαρκη καβοντορίτικη φουρτούνα και σας οδήγησε στο λιμάνι της αποστολής. Σας έδωσε τα εφόδια να προχωρείτε μπροστά με σύνεση και τόλμη. Διαρκώς να ταξιδεύετε και πάντα να εκπληρώνετε την αποστολή που αναλάβατε, γιατί έτσι είναι η ζωή. Ένα ταξίδι με πολλά λιμάνια!
Στο καλό παιδιά…