Η ομάδα Χαντμπολ του 3ου Γυμνασίου Έδεσσας πρωταθλήτρια στο Νομό

Η ομάδα Χαντμπολ του 3ου Γυμνασίου Έδεσσας, διατηρώντας την παράδοση που έχουν τα σχολεία της Έδεσσας, αναδείχθηκε πρωταθλήτρια σχολείων του Νομού Πέλλας.
Την κατάκτηση του τίτλου πέτυχαν μετά από την επικράτηση στον τελικό, επί του ΤΑΔ Γιαννιτσών με 26-23 τέρματα.
Η ομάδα αποτελείται από τους μαθητές Μωραΐτη Αθανάσιο, Ροδίντση Αναστάσιο, Κάζιο Χριστόδουλο, Αρβανιτίδη Χρήστο, Δασκάλου Κωνσταντίνο της Α΄Τάξης Γκίνη Λάζαρο, Αθανίου Αθανάσιο, Ανθόπουλο Γρηγόριο, Γκόκτση Κωνσταντίνο, Βαφείδη Πέτρο, Τζηκόπουλο Γεώργιο, Γιουμπάκη Ευάγγελο της Β΄Τάξης Γώγη Παναγιώτη και Κουργιαντάκη Γεώργιο της Γ΄Τάξης. Γυμναστής και προπονητής των μαθητών είναι ο κος Μπόπτσης Σωτήρης.
Ο Δ/ντης και ο σύλλογος καθηγητών του 3ου Γυμνασίου εκφράζει τα θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές για την επιτυχία τους και εύχεται ολόψυχα πρωταθλητές και στη ζωή.

Υποβλήθηκε από ΠΕΛΛΑ News την Πέμ, 13/05/2010 – 14:51.