Αρχική » Απόψεις Μαθητών » ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Τη Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου  η  Β  τάξη  και  ένα  τμήμα  της  Α  τάξης  του 3ου Γυμνασίου Χαλκίδας, με πρωτοβουλία της καθηγήτριας Οικιακής Οικονομίας του σχολείου Παρασκευής Σταματούκου,  επισκέφθηκαν  το  Χαροκόπειο  Πανεπιστήμιο Αθηνών. Οι  μαθητές  φτάνοντας  στο  χώρο  του  Πανεπιστημίου  οδηγήθηκαν  στο  αμφιθέατρο  όπου  παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσίαση  με  θέμα «Εικόνα  σώματος  και  διαχείριση  σωματικού  βάρους». Ακολούθησε  ξενάγηση  των  μαθητών  στους  χώρους  του  Πανεπιστημίου ,στη  βιβλιοθήκη κλπ.Στο τέλος της επίσκεψης παιδιά και συνοδοί απόλαυσαν λιχουδιές που είχαν ετοιμαστεί από την κυρία Σταματούκου.Τα παιδιά συνόδευσαν οι καθηγητές Σταματούκου Παρασκευή, Αθανασίου Παρασκευή, Βατίκαλου  Παναγιώτα, Κουτσούκου Ελένη, Λουκαδάκη  Σωτηρία  και  Χατζηνικολάου  Ελένη.

Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο

Βιβλιοθήκη Χαροκόπειου Πανεπιστημίου