Ανακοινώσεις
Η ΟΛΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
Στις 27-5-2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους πέρασαν υπέροχα στην ολοήμερη εκδρομή του σχολείου που πραγματοποιήθηκε σε έναν υπέροχο τόπο στο κτήμα Καϊνάκια στον Πλατανότοπο …
Η ΟΛΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ Διάβασε περισσότεραΓιορτή της μητέρας από τα παιδιά του Δ2
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δ2 ετοίμασαν με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών τους Λ. Καράμπελα και Ρ. Ντανιελιάν μια γιορτή- έκπληξη στις μανούλες τους. Το κλίμα ήταν ιδιαίτερα συγκινητικό …
Γιορτή της μητέρας από τα παιδιά του Δ2 Διάβασε περισσότεραΕκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών της Γ΄ τάξης στο Γαλακτοκομείο “Ροδόπη”
Ο μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το «Γαλακτοκομείο Ξάνθης ΡΟΔΟΠΗ» και να ξεναγηθούν στους χώρους του. Διαπίστωσαν οι ίδιοι πως το Γαλακτοκομείο διαθέτει …
Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών της Γ΄ τάξης στο Γαλακτοκομείο “Ροδόπη” Διάβασε περισσότεραΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ
Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.), εκ μέρους του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., διεξάγει έρευνα, σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Τεχνολογίας και Εκδόσεων ¨Διόφαντος” και το Πανεπιστήμιο Κρήτης, για την αποτύπωση της τρέχουσας κατάστασης …
ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ Διάβασε περισσότεραΧρόνια πολλά μανούλα!
Όπως και πέρσι έτσι και φέτος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου, προσέφερε από ένα λουλούδι στα παιδιά με τελικό αποδέκτη τις υπέροχες μανούλες τους.
Χρόνια πολλά μανούλα! Διάβασε περισσότερα