Σχολική κάρτα για COVID-19

Αγαπητοί γονείς μπορείτε να εκτυπώσετε την σχολική κάρτα από τους παρακάτω συνδέσμους.

Καρτα (7)

Η διεύθυνση του Σχολείου και ο Σύλλογος διδασκόντων θα κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για να ξαναβρούμε την παλιά μας ζωή, τις  συνήθειές μας ,το ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!!!
Θα προσπαθήσουμε να ξαναφέρουμε τη χαρά στα πρόσωπα των παιδιών μας, την αγάπη και το ενδιαφέρον για μάθηση και τις δραστηριότητές μας.
Ανυπομονούμε να συναντηθούμε, να βρεθούμε και να συνεχίσουμε από κει που σταματήσαμε…
Ραντεβού στους καθορισμένους χώρους (εισόδους, αυλή) το πρωί της Δευτέρας.
ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΜΕ

• Ο/Η μαθητής/τρια θα επιδεικνύει απλώς (δεν θα παραδίδει) τη σχολική κάρτα εντός της τάξης. Η σχολική κάρτα θα αναφέρει το αρνητικό αποτέλεσμα της αυτοδιαγνωστικής δοκιμασίας ελέγχου.
  • Στην περίπτωση που μαθητής/τρια δεν επιδείξει τη σχολική κάρτα κατά την είσοδό του/της στην τάξη, δε γίνεται δεκτός/ή, λαμβάνει απουσία και απομακρύνεται από την σχολική μονάδα.

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΟΥΜΕ

1. Ότι πέρα από την υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, θα ισχύσουν για την
  • Προσέλευση μαθητών
  • Αποχώρηση μαθητών
  • Διαλείμματα μαθητών
  • Παραμονή των μαθητών στο σχολείο

αυτά που ίσχυαν πριν κλείσει το σχολείο μας.

2. Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα μπορούν να παραμείνουν όλοι οι μαθητές των Α’-Στ΄ τάξεων που είναι γραμμένοι σε αυτό.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!

Γνωρίζουμε ότι όλοι θα συνδράμετε στην καλή πορεία!!!

Καλή αντάμωση!
Η Διεύθυνση του Σχολείου