ΕΚΤΑΚΤΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ – ΙΑΝΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί Γονείς ,αύριο Παρασκευή 18/9/2020, αν υπάρξουν ακραία καιρικά φαινόμενα  στις 13:15 ,για την ασφάλεια των μαθητών μας θα γίνουν τα παρακάτω:

Οι γονείς των μαθητών της Α’ τάξης θα μπουν στο χώρο ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ ,με μάσκα,  και θα παραλάβουν τα παιδιά τους.

Οι γονείς των μαθητών της Β’ τάξης θα μπουν στον εξωτερικό χώρο ΤΟΥ ΚΥΛΙΚΕΊΟΥ,με μάσκα , και θα παραλάβουν τα παιδιά τους.

Οι γονείς των μαθητών της Γ’ τάξης θα μπουν στο χώρο ΔΕΞΙΆ ΤΗΣ ΕΙΣΌΔΟΥ ΚΡΗΤΗΣ, με μάσκα  και θα παραλάβουν τα παιδιά τους.

Οι γονείς των μαθητών της΄Δ’ τάξης θα μπουν στις ΒΡΥΣΕΣ, με μάσκα,  και θα παραλάβουν τα παιδιά τους.

Οι γονείς των μαθητών της Ε’ τάξης θα μπουν στο χώρο ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ,με μάσκα, και θα παραλάβουν τα παιδιά τους.

Οι γονείς των μαθητών της ΣΤ’ τάξης θα ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ  και θα παραλάβουν τα παιδιά τους.

ΑΝ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΥΠΑΡΞΕΙ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΗ Ή ΕΝΤΟΝΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙΡΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ, ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ.

Αν ο καιρός είναι καλός οι μαθητές θα αποχωρήσουν κανονικά όπως πάντα.

Προτείνεται αύριο όλοι οι μαθητές να έχουν μαζί τους αδιάβροχο  και ομπρέλα.

*** Αν κάποιος γονέας ,μόνο για αύριο,επιθυμεί να πάρει το παιδί του  στις 13:15 αν και έχει Ολοήμερο,να ενημερώσει γραπτώς τον/την Εκπ/κό το πρωί.

Η Διεύθυνση