Θεατρικό Β΄’ τάξης

image

Την Τρίτη   7/6/22   οι μαθητές  της  Β! τάξης  του σχολείου  μας  παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση «Ειρήνη» του Αριστοφάνη. Οι μικροί μαθητές μας, ύστερα από πολλή δουλειά και προετοιμασία, έπαιξαν, χόρεψαν  και τραγούδησαν το πάντα επίκαιρο έργο του Αριστοφάνη, φωνάζοντάς μας με όλη τη δύναμη της παιδικής τους ψυχής: «Θέλουμε Ειρήνη»

Ευχαριστούμε την διεύθυνση του σχολείου, την κυρία Ελένη Ψαρογιώργου για τη διδασκαλία της μουσικής, την κυρία Κωνσταντίνα Ζαφείρη (εκπαιδευτικό Τ.Π.Ε)  καθώς και την κυρία Χ. Χάρμπα ( γονέα μαθητών του σχολείου μας) για τη βοήθειά τους στον ήχο και την εικόνα,  τον κύριο Κ. Βαφειάδη από το δήμο Βριλησσίων για την άμεση συνδρομή του στην εγκατάσταση  ηχοσυστήματος  και   βιντεοπροβολέα στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, τους γονείς των μικρών μας μαθητών για τη βοήθεια και την συμπαράσταση τους και πάνω από όλα ευχαριστούμε τους μαθητές μας που δούλεψαν με αγάπη και σοβαρότητα και μας παρουσίασαν μια εκπληκτική παράσταση. Σας ευχαριστούμε παιδιά μου  και η ζωή σας να είναι πάντα δημιουργική και ειρηνική.
Καλό και ειρηνικό καλοκαίρι σε όλους σας
Έλενα Δαρειώτου – Κατερίνα Πατέλη – Ζωή Σαραντοπούλου