Αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο.

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών που καλούμαστε όλοι να διαχειριστούμε ,Εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς, για την ασφαλή επιστροφή στο σχολείο, αποφασίσαμε ως Σύλλογος Διδασκόντων τα παρακάτω:

Από τη Δευτέρα, 11/1/2021, η προσέλευση των μαθητών θα πραγματοποιείται από τις δύο (2) εισόδους του Σχολείου μας όπως ακριβώς γινόταν και πριν κλείσουμε.

Αυτό που αλλάζει είναι η ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΛΙΜΑΚΩΤΑ.

Αναλυτικά:     13:10-13:15  θα αποχωρούν οι μαθητές της Α΄ τάξης (ΕΙΣΟΔΟΣ ΚΡΗΤΗΣ)

13:15-13:20  θα αποχωρούν οι μαθητές της Β΄ τάξης (ΕΙΣΟΔΟΣ ΚΡΗΤΗΣ)

13:20-13:25 θα αποχωρούν οι μαθητές της Γ΄ τάξης (ΕΙΣΟΔΟΣ ΚΡΗΤΗΣ)

13:10-13:15  θα αποχωρούν οι μαθητές της Δ΄ τάξης   (ΕΙΣΟΔΟΣ  ΠΑΡΚΙΝΓΚ)

13:15-13:25  θα αποχωρούν οι μαθητές των Ε΄ και ΣΤ’ τάξεων (ΕΙΣΟΔΟΣ  ΠΑΡΚΙΝΓΚ)

*Οι μαθητές που έχουν αδέλφια και δεν αποχωρούν την ίδια ώρα ,οι γονείς καλούνται να τα παραλάβουν στον αντίστοιχο χώρο και χρόνο.

**Αν όμως αδέλφια αποχωρούν την ίδια ώρα ,τότε θα φεύγουν από την είσοδο που φεύγει ο/η μικρότερος/η αδελφός/ή.

Οι γονείς παρακαλούνται να βρίσκονται στην πόρτα του Σχολείου την ακριβή ώρα, τηρώντας τις αποστάσεις και φορώντας τη μάσκα, και να αποχωρούν χωρίς καθυστέρηση. Αν κάποιος γονέας καθυστερήσει θα περιμένει να παραλάβει το παιδί του στο τέλος της αποχώρησης. Οι αλλαγές  αυτές γίνονται για να αποφευχθεί ο συνωστισμός των ενηλίκων, Γονέων, Κηδεμόνων και Συνοδών. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας και επιθυμούμε τη συνεργασία σας σε αυτές τις δύσκολες στιγμές.

Η Διεύθυνση