Επικοινωνία εκπαιδευτικών με γονείς/κηδεμόνες για το σχολικό έτος 2020-21

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Έχουν περάσει δύο μήνες από τη λειτουργία του σχολείου μας κι έχουμε μπει στο ρυθμό της

καθημερινότητάς μας με βάση όλα τα νέα μέτρα προστασίας της διασποράς του ιού.

Θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για το πνεύμα συνεργασίας, κατανόησης και υπευθυνότητας που

δείξατε όλοι. Ακόμη θα πρέπει να πούμε κι ένα μεγάλο «μπράβο» στα παιδιά μας που προσαρμόστηκαν στα νέα δεδομένα, κατάλαβαν την αναγκαιότητα των μέτρων και των αποστάσεων στους χώρους του σχολείου και έδειξαν από μεριάς τους συνεργασία και ωριμότητα.

Πραγματοποιήσαμε, τον μήνα Οκτώβριο, την πρώτη επικοινωνία – γνωριμία εκπαιδευτικών -γονέων με όλα τα τμήματα, τηρώντας τα μέτρα προστασίας.

Τώρα προχωράμε τον σχεδιασμό της ατομικής επικοινωνίας γονέα-εκπαιδευτικού.

Έτσι σχεδιάσαμε τις ώρες και μέρες για τηλεφωνική επικοινωνία στα τηλέφωνα του σχολείου, καθώς και την επικοινωνία μέσω του υπηρεσιακού mail του εκπαιδευτικού.

Για εξαιρετικές περιπτώσεις και ΜΟΝΟ κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού με τον εκπαιδευτικό μπορείτε να έρθετε στο σχολείο για συνάντηση, σε προκαθορισμένο χώρο. Θα τηρούνται με αυστηρότητα τα πρωτόκολλα για την προστασία από την πανδημία.

η Διευθύντρια

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020

πατήστε στον παραπάνω σύνδεσμο.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ 3ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020

πατήστε στο παραπάνω σύνδεσμο.