Εκπαιδευτική τηλεόραση ΕΡΤ2- Δευτέρα 30/3/2020 10:00 π.μ

Μαρ 202029

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 30/3/2020 και ώρα 10.00 π.μ. λειτουργεί  ειδική τηλεοπτική ζώνη εξ αποστάσεως μαθημάτων στην ΕΡΤ2. Τα μαθήματα των δύο πρώτων ημερών αφορούν τις μεγαλύτερες τάξεις του Δημοτικού και περιλαμβάνουν διδασκαλία Γλώσσας, Μαθηματικών, Φυσικών Επιστημών και Ιστορίας. Τις επόμενες ημέρες τα μαθήματα θα διευρυνθούν και για τις πρώτες τάξεις του δημοτικού, ενώ θα εμπλουτιστούν και με άλλα διδακτικά αντικείμενα.

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα των πρώτων ημερών του τηλεοπτικού σχολείου της ΕΡΤ2  έχει ως εξής:

Δευτέρα 30 Μαρτίου

1.  Επαναληπτικό μάθημα στη Γλώσσα Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξης