Επείγουσα ανακοίνωση

Μαρ 202023

Αγαπητοί γονείς,

για τις ανάγκες της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης πρέπει να γίνει  εγγραφή του παιδιού σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) στον σύνδεσμο: Εγγραφή μαθητή στο ΠΣΔ.

Με την εγγραφή  το παιδί σας αποκτά μαθητικό λογαριασμό ΠΣΔ μέσω του οποίου έχει την δυνατότητα να συνδεθεί στη πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης.

Απαιτείται ο αριθμός μητρώου του μαθητή, ο οποίος υπάρχει στη βαθμολογία πρώτου τριμήνου.

Για τις τάξεις Α και Β θα σας αποσταλεί στο email σας, από τη δασκάλα του κάθε τμήματος, ο αριθμός μητρώου του κάθε μαθητή.

Βίντεο με οδηγίες για εγγραφή μαθητή στο ΠΣΔ από το γονέα