Θεατρική παράσταση Στ’ 1!

Ιούν 201814

Στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών οι μαθητές του Στ1 παρουσίασαν την Τετάρτη 13-6-2018 την θεατρική παράσταση ????  «Όταν το Στ1 συνάντησε ….τον William». Με την καθοδήγηση της δασκάλας των Αγγλικών κ.Μαρίας Μπουζούλα, τα παιδιά παρουσίασαν την βιογραφία του William Shakespeare και αποσπάσματα απ τα έργα του » Ρωμαίος και Ιουλιέτα»,»Ο Έμπορος της Βενετίας» και «Όνειρο καλοκαιρινής νύχτας».

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“Θεατρική παράσταση Στ’ 1!”

1. Ιούνιος 25, 2018 στις 08:12       Γιούλη Βασιλείου Έγραψε:

Συγχαρητήρια στη δασκάλα των Αγγλικών κ. Μαρία Μπουζάλα για την ιδέα της, την πρωτότυπη προσέγγισή της και τη σημαντική δουλειά που έκανε με τα παιδιά και στη δασκάλα των εικαστικών κ. Λήδα Τεντόμα για τα σκηνικά και τα κοστούμια! Πολλά μπράβο και στα παιδιά μας για το κέφι τους και τη δουλειά τους στην παράσταση με την οποία αποχαιρέτησαν το Δημοτικό Σχολείο!