Συμμετοχή του σχολείου μας στο μαθητικό διαγωνισμό “Μικρός Ευκλείδης”!

3o  Δημοτικό Σχολείο  Βριλησσίων

Σας  ενημερώνουμε   ότι το Σχολείο μας θα  συμμετάσχει  στο Διαγωνισμό  Μαθηματικών  ‘’Μικρός Ευκλείδης’’,που θα πραγματοποιηθεί την  Παρασκευή   9   Μαρτίου  2018.

Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 8303/02-10-2017

Σας ενημερώνουμε ότι η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει, διοργανώνει τον 12ο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά, με τίτλο «Παιχνίδι και Μαθηματικά», για μαθητές Δημοτικού. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 9 Μαρτίου 2018, ημέρα Παρασκευή, για τους μαθητές των Ε’ και ΣΤ’ τάξεων, κατά τις ώρες 08:15 έως 10:15, με σχετική τροποποίηση του ωρολογίου προγράμματος. Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι προαιρετική και μπορούν να λάβουν μέρος μαθητές από όλα τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας, με τη σύμφωνη γνώμη των γονέων/κηδεμόνων τους.

ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η παρακάτω   υπογραφόμεν……    ………………………………………………………………………………..  δηλώνω  ότι  επιθυμώ  το παιδί μου  ………………………………………………………………………………. να συμμετάσχει στο Διαγωνισμό της Μαθηματικής  Εταιρείας.

Ο/Η Δηλ…….

……………………………………………