Συνεργατικές δράσεις Στ΄ με Α΄Δημοτικού!

Στα πλαίσια των συνεργατικών δράσεων της Στ΄Δημοτικού με την Α΄Δημοτικού, τα παιδιά έπαιξαν μαζί μουσικοκινητικά παιχνίδια, υπό την καθοδήγηση της μουσικού κ. Τσιχλιά.

Την τελευταία μέρα του σχολείου (22-12-2017) τα παιδιά του Στ’ ετοίμασαν για τα μικρά μας ένα κυνήγι θησαυρού στον εσωτερικό και προαύλιο χώρο του σχολείου. Ετοίμασαν καρτέλες με αινίγματα

όπου έπρεπε να διαβάσουν μόνα τους, και με τη συνοδεία των μεγάλων (ΣΤ΄), τα παιδιά εξερεύνησαν το χώρο για να βρουν το θησαυρό τους.

Τέλος, τα παιδιά του Α΄1, τραγούδησαν τα Κάλαντα στο Στ’ 1 και σε άλλες τάξεις του Δημοτικού, καθώς και στα παιδιά του Νηπιαγωγείου.

Η διευθύντρια υποδέχθηκε τα πρωτάκια και αφού της τραγούδησαν, τα κέρασε καραμέλες και σοκολατάκια.