Το περιοδικό μας: Τι “παίζει” στο 3ο Δημοτικό Βριλησσίων;

Σε αυτό το περιοδικό θα διαβάζετε για…
το τι «τρέχει» στο σχολείο, τι «παίζει» στο σχολείο, για το απίστευτο σχολείο, για τα cool νέα μας, για το σχολείο που τα «σπάει», για τα zoomera νέα μας αλλά και για έξυπνα που συμβαίνουν στη ζωή μας, smart news, για τους δασκάλους του γένους που παθαίνουν κρίση και για τις φορές που γίνονται παντζάρια, για τους V.I.P του 3ου, για τα «φυτά», για την τρέλα μέσα στην τάξη, για τις έξαλλες δραστηριότητες, για τα κατάλληλα και για τα ακατάλληλα, για τις δύσκολες συνθήκες διαβίωσης, για τα τεστ που πέφτουν βροχή, για όλους που πάνε στο τέλειο σχολείο μας, στο fantastic school, στο real school, για κωμικοτραγικά αλλά και για τις φορές που γίνεται S.C.H.O.O.L δηλαδή Seven Craps Hours Of Our Lives. Με λίγα λόγια, A School Press 4 U!
Εσείς αφήστε σχόλια για να γινόμαστε καλύτεροι αλλά μην τσιγκουνευτείτε και τα like!!
Από τη Συντακτική Ομάδα του περιοδικού.
ΣΤ1, ΣΤ2 afisa_iakwvos2-diafaneia

Διεύθυνση περιοδικού: http://schoolpress.sch.gr/3dimvrilission

Το περιοδικό στήθηκε από τους μαθητές της Έκτης Τάξης 2013-2014, στο πλαίσιο του μαθήματος Πληροφορικής, με την κ. Μαριλένα Καρολίδου