Νέα σχολική χρονιά!

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, Τρίτη 11/9, ο αγιασμός στο σχολείο μας για την νέα διδακτική χρονιά. Με χαρά και ζωηρή διάθεση για γνώση, εργασία και κοινωνική συναναστροφή νέοι και παλιοί μαθητές, γονείς κι εκπαιδευτικοί συγκεντρώθηκαν, για να δεχτούν τις καθιερωμένες ευχές της εκκλησίας. Από αύριο επιστρέφουν όλοι σταδιακά στην κανονικότητα, αφού προηγουμένως δοθούν από κάθε υπεύθυνο εκπαιδευτικό οι απαραίτητες οδηγίες για τα αναλώσιμα υλικά κάθε τάξης, τα βιβλία των αντίστοιχων διδακτικών αντικειμένων της χρονιάς κι εν καιρώ φυσικά το ωρολόγιο πρόγραμμα. Προς υπενθύμιση σε κάθε ενδιαφερόμενο αναφέρεται ότι το πρώτο κουδούνι για την είσοδο των μαθητών και των μαθητριών στην σχολική τάξη χτυπά στις 8.15 π.μ.!

Καλή σχολική χρονιά!