“Επεράσαμε όμορφα…”

Την Πέμπτη 31/5 το σχολείο μας πραγματοποίησε με τη συμμετοχή όλων των εκπαιδευτικών και των εκπαιδευόμενων μία εκδρομή στο βιωματικό θεματικό πάρκο “The Greeks“, στην περιοχή του Αυλώνα Αττικής. Εκεί οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία, παρουσία υπεύθυνων καθηγητών φυσικής αγωγής, να διασκεδάσουν, να αθληθούν και να περάσουν μία μέρα ξεγνοιασιάς στα γήπεδα τένις, μπάσκετ, βόλεϊ, ποδοσφαίρου, πινγκ πονγκ, στις αίθουσες χορού και πολεμικών τεχνών, αλλά και να έρθουν σε επαφή με ζώα του χωριού, που φιλοξενούνται στις ίδιες εγκαταστάσεις. Αφού “χόρτασαν” την όρεξη τους για παιχνίδι, επέστρεψαν γεμάτοι ευθυμία για το υπόλοιπο της σχολικής χρονιάς, που οδεύει σταδιακά προς τη λήξη της.