Το πρώτο κουδούνι!

Με συγκίνηση κι ενθουσιασμό πραγματοποιήθηκε η τελετή του αγιασμού σήμερα, Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου, στο σχολείο μας σημαίνοντας κι επίσημα την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Το κουδούνι χτύπησε στις 10.00 π.μ. ακριβώς, για να υποδεχτούμε παλιούς και να καλωσορίσουμε νέους μαθητές και μαθήτριες, μαζί με τους συνοδούς τους. Έπειτα από τις ευχές του ιερέα για την ευλογία του μαθητικού έργου και την πρόοδο μαθητών και δασκάλων, έγινε η κατανομή κι αντιστοίχιση τάξεων και εκπαιδευτικών, όπως επίσης δόθηκαν οι πρώτες οδηγίες για την οργάνωση του διδακτικού έργου.

Προς ενημέρωση κάθε γονέα, κηδεμόνα και μαθητή σημειώνεται ότι εφεξής ισχύει το κανονικό ωράριο λειτουργίας του σχολείου( 08.15 π.μ. – 13.15 ). Κατά τις επόμενες ημέρες θα δοθούν από τον/την εκπαιδευτικό έκαστου τμήματος και τάξης αναλυτικότερες πληροφορίες για τη λειτουργία του σχολικού πλαισίου.