ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΕΣΠΕΡΙΔΑ

Πρόσκληση σε επιμορφωτική συνάντηση-εσπερίδα

Η Διεύθυνση του Σχολείου   σε συνεργασία με τον Σύλλογο Διδασκόντων και τον Σύλλογο Γονέων  του 3ου Δ. Σχ. Μοσχάτου, σας προσκαλούν στην  επιμορφωτική συνάντηση, που θα πραγματοποιηθεί την  Tετάρτη  27  Μαρτίου 2019, στις 17:30 -19:00  ώρα,  στην Αίθουσα εκδηλώσεων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Μοσχάτου, με θέμα :

«Σεξουαλική Διαπαιδαγώγηση-Παιδική σεξουαλική κακοποίηση »

«Η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα των παιδιών και αποτελεί αναγκαίο μέτρο πρόληψης και προστασίας των παιδιών από τη σεξουαλική κακοποίηση και εκμετάλλευση».

Ομιλήτρια  θα είναι η κα Ρέντζη Υρώ, Σχολική Σύμβουλος, C.Phd/Μed,

1ο ΚΕΣΥ Δ΄ Αθήνας .

Προβολή του ψηφιακού εκπαιδευτικού προγράμματος «Μη Φοβάσαι την Αγκαλιά»

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την παρουσία και τη συμμετοχή σας στην εσπερίδα, ώστε να συζητήσουμε για το δύσκολο και ενδιαφέρον αυτό θέμα.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ      ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ       ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ  ΓΟΝΕΩΝ