Εξ΄ αποστάσεως υποστήριξη μαθητών και οικογενειών

Εξ αποστάσεως υποστήριξη μαθητών και οικογενειών

Αγαπητοί γονείς,

Με την απειλή της έκτακτης κατάστασης που δημιουργήθηκε σε παγκόσμιο επίπεδο, ερχόμαστε όλοι αντιμέτωποι με μια καινούρια πραγματικότητα, με βαθιές ανατροπές στην καθημερινότητά μας, που  μας προκαλούν μία πληθώρα συναισθημάτων και συναισθηματικών αντιδράσεων.

Στην περίπτωση που χρειάζεστε υποστήριξη, παρακαλώ συμπληρώστε τη φόρμα αιτήματος που βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο, που ακολουθεί και θα βρείτε τις διαδρομές ψυχολογικής υποστήριξης από:

την Κοινωνική Λειτουργό : κ. Κωνσταντίνα Τσικερδή (επισκεφτείτε τον ιστότοπό της κάνοντας κλικ εδώ)  &

την Ψυχολόγο: κ. Γιούλη Γαλάνη του Σχολείου μας.

Η υποστήριξη μπορεί να γίνει με e-mail, σε περίπτωση ανάγκης συμβουλευτικής μαθητή/θήτριας ή οικογένειας.

Να είστε καλά και μείνετε συντονισμένοι .