ΑΓΙΑΣΜΟΣ – ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 για τον αγιασμό και θα σχολάσουν στις 9.30. Θα πρέπει να έχουν κάνει το σελφ τεστ και να έχουν μαζί τους συμπληρωμένη τη δήλωση αρνητικού αποτελέσματος COVID-19. Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης της δήλωσης, μπορούν να αντιγραφούν τα στοιχεία της σε απλό χαρτί και να υπογραφεί. Μαθητές/τριες που έχουν νοσήσει από κορωνοϊό θα πρέπει να έχουν αποδεικτικό στοιχείο νόσησης και απαλλάσσονται από τη διαδικασία του σελφ τεστ για έξι μήνες.
Πρέπει να τηρούνται όλα τα μέτρα πρόληψης, κυρίως η μάσκα, που είναι υποχρεωτική όλες τις ώρες στο σχολείο, εκτός της Γυμναστικής. Είναι απαραίτητο τα παιδιά να έχουν μαζί τους περισσότερες μάσκες από μία.
Τη Δευτέρα τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία τους, οπότε πρέπει να έχουν μαζί τους την τσάντα τους.
Ο αγιασμός θα τελεστεί μόνο με αντιπροσωπεία μαθητών/τριών, χωρίς τους γονείς.
Από την Τρίτη το σχολείο θα λειτουργεί από 8.15 ως 13.15, προσωρινά χωρίς Ολοήμερο.

Δήλωση σελφ τεστ
Οδηγίες 1