3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΝΔΡΑΣ

Παιδεία είναι αυτό που επιβιώνει όταν όλα όσα έχουν μαθευτεί ξεχνιούνται.

Αρχική » Εγγραφές Α’ τάξης για το σχολικό έτος 2022-2023

Εγγραφές Α’ τάξης για το σχολικό έτος 2022-2023

eggrafes

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών για την Α’ τάξη του σχολικού έτους 2022-2023 θα γίνουν από 1ης μέχρι και 18ης Μαρτίου 2022.

Οι εγγραφές αφορούν τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1ης Ιανουαρίου 2016 μέχρι και 31ης Δεκεμβρίου 2016 και ανήκουν στα όρια του σχολείου.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι:

1. Πιστοποιητικό Γέννησης (αναζητείται από το myschool στο σχολείο)

2. Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας του παιδιού (να έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια)

3. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, εκκαθαριστικό εφορίας ή συμβόλαιο ενοικίασης του σπιτιού θεωρημένο από την εφορία)

4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

Για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και για λόγους προστασίας της δημόσιας υγείας και αποφυγής συνωστισμού ο γονέας/κηδεμόνας παρακαλείται να επικοινωνήσει πρώτα με το σχολείο τηλεφωνικά προκειμένου να καθοριστεί συγκεκριμένη ημέρα και ώρα προσελευσής του.

Οι εγγραφές θα διενεργούνται καθημερινά από 9.00 με 12.00.

Όνομα συντάκτη

Όνομα: 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΝΔΡΑΣ