Συμμετοχή στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Οργανούληδες”

Μάι 202415

Την Τετάρτη 15 Μαΐου, οι μαθητές και μαθήτριες της Ε’ και της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας παρακολούθησαν διαδικτυακά τη εκπαιδευτική παρουσίαση του προγράμματος “Οργανούληδες” του Ιδρύματος Ωνάση. Το πρόγραμμα αυτό έχει ως στόχο την ενημέρωση για τον τρόπο λειτουργίας των οργάνων του ανθρώπινου σώματος, την προώθηση ενός υγιεινού τρόπου ζωής και την ευαισθητοποίηση για τη μεταμόσχευση και τη δωρεά οργάνων. Τα παιδιά παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον το webinar, άκουσαν τις ομιλίες των ειδικών και αποτύπωσαν τις σημαντικές γνώσεις που πήραν σε υπέροχες εικόνες που ζωγράφισαν στις τάξεις τους.

οργανούληδες

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμμετοχή στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Οργανούληδες”