Επίσκεψη στον σύλλογο “Φίλοι Επιτραπέζιων Καλαμάτας”

Απρ 202415

Τη Δευτέρα 15 Απριλίου οι μαθητές/τριες της Α’, Β’ και Γ’ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν τον φιλόξενο χώρο του συλλόγου “Φίλοι Επιτραπέζιων Καλαμάτας”. Εκεί, αφού συζήτησαν για τα οφέλη των επιτραπέζιων παιχνιδιών για τα παιδιά (και όχι μόνο!), χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν τα αγαπημένα τους παιχνίδια. Στη συνέχεια, τα παιδιά ανταποκρίθηκαν με προθυμία στο κάλεσμα που μας είχε απευθύνει το 24ο Δ.Σ. Καλαμάτας, το οποίο προσκάλεσαν με τη σειρά τους να επισκεφθεί το δικό μας σχολείο, ανοίγοντας έτσι έναν δίαυλο επικοινωνίας και συνεργασίας μεταξύ των δύο σχολείων. Ακολούθησε σύντομος περίπατος και κολατσιό στο υπέροχο πάρκο ΟΣΕ στο κέντρο της πόλης.

επιτραπεζια 1 επιτραπεζια 2 επιτραπεζια 3 επιτραπεζια 4

από κάτω από: Επισκέψεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίσκεψη στον σύλλογο “Φίλοι Επιτραπέζιων Καλαμάτας”