“Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ” – (Εργαστήριο δεξιοτήτων)

15 Απριλίου 2022 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Στα πλαίσια του 2ου άξονα των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων «Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ», που πραγματοποίησε η Β΄ τάξη του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων (Μαρούτσειο), για την καλλιέργεια του Εθελοντισμού, της Προσφοράς και της ενεργούς πολιτειότητας, όλες οι τάξεις του Σχολείου συμμετείχαν ενεργά, προσφέροντας είδη πρώτης ανάγκης στους πρόσφυγες από την Ουκρανία.

Οι μαθητές/τριες του Σχολείου μας στέλνουν μηνύματα Αγάπης και Ελπίδας σε όλες τις γωνιές του κόσμου.

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι %CE%921_%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%97-14-4-2022.jpg     Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι %CE%922_%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%97-14-4-2022.jpg

Ευχαριστούμε τους/τις μαθητές/τριες μας και τους γονείς και κηδεμόνες, γι αυτή τη θάλασσα Αγάπης!

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Δράσεις ,Μαθητές ,Νέα-Ανακοινώσεις .

19/4/1882: Τίθεται σε λειτουργία η σιδηροδρομική γραμμή Πελοποννήσου, δημιούργημα του Χαρίλαου Τρικούπη.

19/4/1824: Πεθαίνει στο Μεσολόγγι ο Λόρδος Βύρων
Ήταν ένας από τους πιο ένθερμους φιλέλληνες