Λειτουργία ολοήμερου προγράμματος και πρωινής ζώνης

19 Σεπτεμβρίου 2021 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Αγαπητοί Γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου, θα λειτουργήσει κανονικά η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο πρόγραμμα.

Ως προς τη σίτιση των παιδιών, σας πληροφορούμε για τα ακόλουθα:
Σύμφωνα με το πρόγραμμα, από τις 13.20΄ έως 14.00΄ οι μαθητές/τριες σιτίζονται στο χώρο του σχολείου. Μέχρι την έναρξη των σχολικών γευμάτων, θα πρέπει να έχουν σε ξεχωριστή τσάντα ένα τάπερ με φαγητό, το οποίο δεν απαιτεί ζέσταμα και διατηρείται σε θερμοκρασία περιβάλλοντος. Στο σκεύος αυτό να αναγράφεται ευκρινώς στο επάνω μέρος το ονοματεπώνυμο του μαθητή/τριας καθώς και η τάξη του/της. Στην τσάντα επίσης, να υπάρχει μία πετσέτα-σουπλά και το ανάλογο κουτάλι ή πιρούνι.

Παρακαλούμε επίσης, για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου, να τηρούνται οι προκαθορισμένες ώρες προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών/τριών.

Από το Σχολείο

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Γονείς & Κηδεμόνες ,Νέα-Ανακοινώσεις .

16/4/1972: Εκτοξεύεται από το Κέιπ Κένεντι της Φλόριντα το διαστημόπλοιο «Απόλλων 16» με κατεύθυνση τη Σελήνη