Πραγματοποίηση Αγιασμού στο σχολείο μας για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

9 Σεπτεμβρίου 2021 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 8:45 π.μ. στο προαύλιο του σχολείου για τους μαθητές της Α΄ τάξης, ενώ για τους υπόλοιπους μαθητές στις αίθουσες διδασκαλίας.

Η προσέλευση στο σχολείο για τους μαθητές/τριες θα γίνει στις 8:30 υποχρεωτικά με μάσκα, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα εισέρχονται στο σχολείο από την κεντρική είσοδο. Οι μαθητές/τριες της Α΄τάξης θα συγκεντρωθούν στο χώρο έξω από τις αίθουσες διδασκαλίας του ισογείου. Οι γονείς δεν θα εισέρχονται στον χώρο του σχολείου.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Δεχθείτε τις θερμότερες ευχές μας για μια καλή και δημιουργική χρονιά.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Γονείς & Κηδεμόνες ,Εκπαιδευτικοί ,Μαθητές ,Νέα-Ανακοινώσεις .

24/4: Παγκόσμια Ημέρα Κατάργησης των Πειραμάτων σε Ζώα
"