Ώρες πραγματοποίησης εγγραφών στην Α΄ τάξη

15 Μαρτίου 2021 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2021–2022, λόγω αναστολής λειτουργίας των σχολικών μονάδων, θα γίνονται από Τρίτη 16 έως και Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021, από 12:00 έως 14:00.

Σε περίπτωση που υπάρχει η δυνατότητα, μπορείτε να στείλετε τα δικαιολογητικά εγγραφής ηλεκτρονικά στο maroutseio@sch.gr.

Στο πλαίσιο τήρησης των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, η προσέλευσή σας στο σχολείο συστήνεται να γίνεται με τήρηση των κανόνων προσωπικής προστασίας(μάσκα, γάντια και ατομικό στυλό).

Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να πραγματοποιήσετε την εγγραφή του παιδιού σας τις συγκεκριμένες ώρες, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το σχολείο στα τηλ.: 26510 22032 & 26510 33149, για εξεύρεση λύσης.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Γονείς & Κηδεμόνες ,Νέα-Ανακοινώσεις .

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.