Αφιερωμένο στον “Δάσκαλο”

Από την ανάρτηση του εξαιρετικού συναδέλφου της Μουσικής, ΟΔΥΣΣΕΑ ΣΑΓΡΕΔΟΥ στο e-sos.gr, ο οποίος εξυψώνει και τιμά πραγματικά το Σχολείο μας:

“Κάθε εκπαιδευτικός σαν Άτλαντας κρατάει στην πλάτη του τα βάρη του κόσμου σμιλεύοντας παράλληλα ψυχές, όπως μας λέει στο ποίημά του “Στον Δάσκαλο”, ο Κωστής Παλαμάς.

Αισθάνθηκα την ανάγκη να μελοποιήσω αυτούς τους στίχους καθώς αποτελούν έναν ύμνο στην εκπαίδευση με διαχρονική αξία!

Ο κ. Βασίλης Λέκκας μας τίμησε με τη συμμετοχή του, ερμηνεύοντας το τραγούδι αυτό, μαζί με τη χορωδία του σχολείου μας.

Θα ήταν χαρά μας και τιμή μας να μοιραστούμε μαζί σας τη δημιουργία μας, η οποία αναρτήθηκε στον εξής σύνδεσμο:

Το διδακτικό προσωπικό του σχολείου μας αφιερώνει το έργο αυτό σε κάθε λειτουργό της εκπαίδευσης.

Σας ευχαριστώ

Οδυσσέας Σαγρέδος”

Πολλά συγχαρητήρια σε όσους και όσες συνέβαλαν σ’ αυτή την ξεχωριστή δημιουργία!

Κατηγορίες: Καινοτόμες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

2 Responses to Αφιερωμένο στον “Δάσκαλο”

1. Ο/Η Κατερίνα Καρκαλή λέει:

Συγχαρητήρια στους δημιουργούς. Κατερίνα Καρκαλή 4ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας.

2. Ο/Η Mαρία Κοτσώλη λέει:

Εξαιρετικό!!!
    Μπράβο σ’ όλους τους συντελεστές που υλοποίησαν το εγχείρημα!!!
    Συνεχίστε έτσι κι όλο και καλύτερα!

Τα σχόλια έχουν κλείσει.