Ομιλίες – Ενημερώσεις

Με δύο ομιλίες ολοκληρώθηκαν οι δράσεις προαγωγής της υγείας που προγραμμάτισε και υλοποίησε το Σχολείο μας:

Την Πέμπτη 18/04/2019 πραγματοποιήθηκε ομιλία με θέμα “Οι κίνδυνοι του Διαδικτύου”, από Αξιωματικό της Δ/νσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Ελληνικής Αστυνομίας. Την Παρασκευή 19/04/2019 η κλινική διαιτολόγος Χρ. Κωστάρα ενημέρωσε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς για τις βασικές αρχές της σωστής διατροφής.

Οι ομιλίες πραγματοποιηθήκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου, κίνησαν το ενδιαφέρον των συμμετεχόντων και τους έδωσαν την ευκαιρία να εκφράσουν τις απορίες τους και να βρουν απάντηση στα ερωτήματά τους, από τα χείλη των πλέον ειδικών. Ευχαριστούμε πολύ τις ομιλήτριες που ανταποκρίηκαν στην πρόσκληση μας και τους ευχόμαστε Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!

Κατηγορίες: Καινοτόμες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.