Εκδήλωση αγάπης, αλληλεγγύης και ανθρωπιάς

Το Σχολείο μας συμμετείχε και φέτος σε δράση συλλογής πλαστικών καπακιών όλων των συσκευασιών, με σκοπό τη συγκέντρωση καπακιών και την αγορά αναπηρικού αμαξιδίου. Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί αγκάλιασαν με περισσή ευαισθησία τη δράση, ενώ αρωγός σ’ αυτή  την προσπάθεια ήταν και ο Σύλλογος Διοικητικών Υπαλλήλων του Υπουργείου Παιδείας.

Στις 8 Μαρτίου, σε ειδική εκδήλωση στις εγκαταστάσεις του Eurohoops Dome, σε μια ιδιαίτερα συγκινητική ατμόσφαιρα, το Σχολείο μας προσέφερε ένα αμαξίδιο στη μικρή Ειρήνη.

Ευχαριστούμε θερμά και μέσα από την καρδιά μας όλους όσους βοήθησαν καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς, ώστε ο στόχος που θέσαμε ως Σχολείο να γίνει πραγματικότητα. Συγκεκριμένα:

• Τους μαθητές και τους γονείς, που αγκάλιασαν τη δράση με πολλή αγάπη,
  • Όλη την  εκπαιδευτική ομάδα του Σχολείου, για τη συνεχή παρακίνηση των μαθητών,
  • Τους εκπαιδευτικούς που εκπροσώπησαν το Σχολείο στην εκδήλωση, ιδιαίτερα δε την εκπαιδευτικό Σ. Χριστοδουλίδου, που είχε αναλάβει τον συντονισμό της εκδήλωσης,
  • Τον Σύλλογο Διοικητικών Υπαλλήλων του Υπουργείου Παιδείας, που στήριξε τη δράση,
  • Τον Δήμο Διονύσου, που διέθεσε όχημα για τη μεταφορά των καπακιών,
  • Το Αυτοτελές Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δήμου, που φρόντισε για τη μετακίνηση των μαθητών στον χώρο πραγματοποίησης της εκδήλωσης,
  • Tον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου, που επίσης μερίμνησε για τη δωρεάν μετακίνηση των μαθητών, αλλά και για την οικονομική στήριξη της μαθήτριας,
  • Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Πεντέλης και τη διευθύντρια Βιβή Καραντώνη,
  • Τους πρώην παίκτες της εθνικής ομάδας μπάσκετ Δ. Διαμαντίδη και Θ. Παπαλουκά, που μας διέθεσαν τις εγκαταστάσεις του Eurohoops Dome για τη φιλοξενία της εκδήλωσης.
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.