Συγκέντρωση σχολικών ειδών για τη Θεσσαλία

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες των μαθητών/ριών του Σχολείου μας,

Το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού σε συνεργασία με το Όλοι Μαζί Μπορούμε, το Μαζί για το Παιδί, την Περιφέρεια και τους Δήμους της Αττικής, ενώνουν τις δυνάμεις τους για τη συγκέντρωση καινούργιων σχολικών ειδών όπως, τσάντες, τετράδια, μολύβια και στυλό για τους μαθητές της Θεσσαλίας που δοκιμάζονται.

Μαζί με τους πολίτες, φορείς και επιχειρήσεις καλούνται και όσοι μαθητές, μαθήτριες, γονείς/κηδεμόνες και εκπαιδευτικοί θέλουν να συνεισφέρουν στην προσπάθεια αυτή.

Προκειμένου οι ενέργειες να γίνουν συντονισμένα και αποτελεσματικά, παρακαλείσθε να φέρνετε τα καινούρια σχολικά είδη στο σχολείο μας αύριο Πέμπτη 14/9 έως και μεθαύριο Παρασκευή 15/9, ώστε αμέσως μετά με τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων να μεταφερθούν στον Δήμο μας κι από εκεί να φύγουν για τη Θεσσαλία.

Με τις συντονισμένες προσπάθειες όλων μας, μπορούμε να ενισχύσουμε σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία τους μαθητές της Θεσσαλίας στη νέα σχολική χρονιά.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και τη συνεισφορά σας.