Οι μαθητές μας ανακοινώνουν

Σε αυτή την σελίδα μπορούν οι μαθητές μας να αναρτούν σχόλια ή προτάσεις.

Συλλογή τροφίμων για το κοινωνικό παντοπωλείο

Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2013

Σήμερα το πρωί πήγαμε οι εκπρόσωποι του σχολείου μαζί με την υποδιευθύντρια στο κοινωνικό παντοπωλείο για να παραδώσουμε τα τρόφιμα και τα φάρμακα που συγκεντρώσαμε όλοι οι μαθητές του σχολείου.

Εκεί μας υποδέχθηκαν με πολλή αγάπη και μας έκαναν να νιώσουμε πιο άνετα. Την ώρα που μας εξηγούσαν διάφορες πληροφορίες για την  οργάνωση και τη λειτουργία του κοινωνικού παντοπωλείου, όλα τα παιδιά άκουγαν με πολύ ενδιαφέρον τα λόγια τους.

Όλοι θα θέλαμε να ξαναπάμε εκεί για πιο πολλή ώρα, για να δούμε καλύτερα τη λειτουργία του κοινωνικού παντοπωλείου! Επίσης, όταν φεύγαμε νιώσαμε πολύ ικανοποιημένοι και ευχαριστημένοι, γιατί βοηθήσαμε κάποιους ανθρώπους που το έχουν πραγματικά ανάγκη.

Όλα τα παιδιά του κόσμου πρέπει να μεγαλώνουν με φροντίδα, αγάπη, τροφή και ζεστασιά.

IMG_KoinwnPantopwleio01_Small IMG_KoinwnPantopwleio04_SmallB IMG_KoinwnPantopwleio02_SmallB

1820_KoinPantopwleio_021820_KoinPantopwleio_031820_KoinPantopwleio_08