ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ ΓΙΑ ΟΡΘΗ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΦΥΤΟΦΑΡΜΑΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ

Κατασκευή πινακίδων για ορθή χρήση των απορριμμάτων των φυτοφαρμάκων από τους αγρότες του Δήμου μας.

Στα πλαίσια του πυλώνα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας οι μαθητές της Ε τάξης κατασκεύασαν πινακίδες για ορθή χρήση των απορριμμάτων των φυτοφαρμάκων από τους αγρότες του Δήμου μας. Την Πέμπτη 14.06.18 οι μαθητές επισκέφτηκαν το Δημαρχείο της Αριδαίας. Τους υποδέχτηκε ο κ. Δήμαρχος και ο κ. Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου. Εκπρόσωπος των μαθητών παρέδωσε σχετική επιστολή και στη συνέχεια οι μαθητές παρέδωσαν 50 πινακίδες, προτείνοντας να αναρτηθούν στους χώρους πλήρωσης ψεκαστικών βυτίων του Δήμου μας.