Μαρ 02

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Οι εγγραφές για τους μαθητές που θα φοιτήσουν  στην Πρώτη ( Α΄) τάξη για το σχολ.έτος 2021-2022 πραγματοποιούνται από

1 μέχρι 20 Μαρτίου 2021

Φέτος θα εγγραφούν τα παιδιά που γεννήθηκαν από

1-1-2015 έως 31-12-2015

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή:

• Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, το οποίο έχει εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο πριν την εγγραφή.(αναζητείται αυτεπάγγελτα από το Δ/ντή του Σχολείου)
  • Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού. Σ’ αυτό ελέγχονται οι απαραίτητες χορηγηθείσες δόσεις από τα υποχρεωτικά εμβόλια. Περισσότερες πληροφορίες για τα εμβόλια στο κέντρο Υγείας Αριδαίας ή στον παιδίατρό σας

3) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

4) Λογαριασμός ΔΕΗ ή  Υπεύθυνη Δήλωση, στην οποία θα φαίνεται η διεύθυνση διαμονής του μαθητή.

7) Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (από τη νηπιαγωγό)

Παρακαλώ λόγω των μέτρων covid επικοινωνήστε πριν την επίσκεψή σας για κατάθεση των δικαιολογητικών ή για κάθε πληροφορία για τις εγγραφές, με τον Διευθυντή του Σχολείου στο τηλ.: 2384023355.

Αριδαία, 26 Φεβρουαρίου 2021

Ο Δ/ντής του Σχολείου