Διάκριση του σχολείου μας στο σκάκι, στο πρωτάθλημα που διοργάνωσε η Ευβοϊκή Ένωση Σκακιστών

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι αγώνες στο ομαδικό και ατομικό πρωτάθλημα μαθητών και μαθητριών νηπιαγωγείων – δημοτικών – γυμνασίων – λυκείων Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας έτους 2019 στο σκάκι, που διοργάνωσε η Ευβοϊκή Ένωση Σκακιστών στη Χαλκίδα το Σάββατο 2 Μαρτίου και την Κυριακή 3 Μαρτίου 2019.

Το σχολείο μας συμμετείχε στο παραπάνω πρωτάθλημα με έξι μαθητές συνολικά (ατομικό και ομαδικό). Μετά από τους αγώνες στο ομαδικό πρωτάθλημα ισοβάθμησε στην τρίτη θέση με το 9ο Δημοτικό Χαλκίδας και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους μαθητές και τη μαθήτρια του σχολείου μας για την επιτυχία τους καθώς και σε όλους μαθητές των σχολείων για τη συμμετοχή τους αλλά και στην Ευβοϊκή Ένωση Σκακιστών για την άρτια διοργάνωση.

Οι μαθητές του σχολείου μας που πήραν μέρος ήταν:

Στρουμπούλης Νικόλαος Μάριος

Ξύγγη Αγγελική