Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς – Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς,

Σάς ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα τελεσθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 9:15 π.μ. στο προαύλιο του σχολείου, χωρίς την παρουσία γονέων μέσα σ’ αυτό, με τη διακριτική όμως παρουσία κυρίως των γονέων/κηδεμόνων των μικρών μαθητών/τριών έξω από το χώρο του σχολείου, κρατώντας ασφαλείς αποστάσεις.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο 8:15 με 08:30 π.μ. φορώντας μάσκα και έχοντας τη «Σχολική Κάρτα για COVID-19» και θα αποχωρήσουν στις 10:00 π.μ.

Έτσι θα γίνει ο αγιασμός στα σχολεία GRTimes.gr

Οι μεταφερόμενοι μαθητές/τριες θα μπορούν να έρθουν με τα λεωφορεία (μικρό λεωφορείο και λεωφορείο ΚΤΕΛ) το πρωί κανονικα και να αποχωρήσουν με αυτά στις 10:00 π.μ

Σε αυτές τις πρωτόγνωρες και δύσκολες συνθήκες έναρξης και λειτουργίας των σχολείων, ακολουθούμε τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και με τη δική σας στήριξη και συνεργασία θα καταφέρουμε να έχουμε μια καλή, δημιουργική και με ασφάλεια σχολική χρονιά!