6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 στα πλαίσια του εορτασμού για την «6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού» που φέτος έχει ως κεντρικό σύνθημα: «ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΑΘΛΗΣΗ – ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ» , οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας περπάτησαν με γρήγορο βάδιν μέχρι την Παναγίτσα, με τη συνοδεία των δασκάλων τους. Αφού ξεκουράστηκαν ακολούθησε πρόγραμμα αεροβικής γυμναστικής με τη καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής. Στην Παραλία του Καράβου  στη συνέχεια αναρτήσαμε πανό, εικαστική δημιουργία των μαθητών των Γ΄, Δ΄ και ΣΤ΄ τάξεων.

Οι αθλητικές δραστηριότητες συνεχίστηκαν στο προαύλιο του σχολείου, με παιχνίδια για τους μαθητές όλων των τάξεων. Με σύμμαχο τον πολύ καλό καιρό οι μαθητές ολοκλήρωσαν τα παιχνίδια, παρακολούθησαν τους συμμαθητές τους και καταχειροκροτήθηκαν από τους υπόλοιπους μαθητές μετά το τελευταίο σφύριγμα κάθε παιχνιδιού.

«Ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ»