Αγγλικά Β-Γ-Ε Τάξεις

από 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Κάτω από: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγγλικά Β-Γ-Ε Τάξεις

Αγαπημένα μου παιδιά,

Ελπίζω να είστε όλοι πολύ καλά με τις οικογένειές σας, να παίζετε, να ξεκουράζεστε, να κοιμάστε λίγο παραπάνω και να κάνετε ό,τι σας ευχαριστεί!

Δεν είναι κα τόσο άσχημα, δεν συμφωνείτε;

Βέβαια, θα ήταν καλύτερα να ήμασταν όλοι καθημερινά στο σχολείο, να μαθαίνουμε μαζί, να παίζετε με τους φίλους σας στα διαλείμματα, αλλά θα κάνουμε όλοι λίγη υπομονή και όταν ξεπεράσουμε αυτές τις δυσκολίες που περνάμε, θα βρεθούμε πάλι μαζί γεροί και ξεκούραστοι να συνεχίσουμε όλα αυτά που αφήσαμε στη μέση!

Μέχρι τότε, όμως, για να μην «σκουριάσουμε», θα συναντιόμαστε με έναν άλλο τρόπο: εξ αποστάσεως… Θα σας δίνω εργασίες και δραστηριότητες, μέσα από το blog του σχολείου μας (https://blogs.sch.gr/3dimagparask/ ) για να έχετε μια χρήσιμη απασχόληση στο σπίτι.

Stay tuned – Stay cool – Stay home

I miss you!