Αγγλικά Α-Δ-ΣΤ Τάξεις

από 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Κάτω από: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγγλικά Α-Δ-ΣΤ Τάξεις

Αγαπητά παιδιά και γονείς,

Ελπίζω, κατ’ αρχάς, να είστε όλοι καλά στην υγεία σας.

Αυτές τις δύσκολες και πρωτόγνωρες για όλους μας στιγμές θα προσπαθήσουμε να συνεργαστούμε για να αξιοποιήσουμε τα εργαλεία που διαθέτουμε με σκοπό να κρατήσουμε ζωντανή την επαφή των μαθητών με το μαθησιακό αντικείμενο των Αγγλικών.

Δ’-ΣΤ’ Δημοτικού

Για αυτόν τον λόγο θα ήθελα να ζητήσω από τους γονείς των Δ’ και ΣΤ’ τάξεων να κάνουν εγγραφή των μαθητών στις ηλεκτρονικές τάξεις – που έχω ήδη δημιουργήσει- για να ξεκινήσουμε τα μαθήματά μας μέσω της πλατφόρμας που παρέχεται από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Α’ Δημοτικού

Όσον αφορά τους γονείς της Α’ Δημοτικού, μπορείτε να ακολουθήσετε τον σύνδεσμο http://ebooks.edu.gr/new/books-pdf.php?course=DSDIM-A112

για να μεταβείτε στο εκπαιδευτικό υλικό του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για την Α’ τάξη. Εκεί μπορείτε να βρείτε και να κατεβάσετε όλο το υλικό που έχουμε δουλέψει μαζί στην τάξη με τα παιδιά (δηλαδή εικόνες με το λεξιλόγιο, φύλλα εργασίας και ηχητικό υλικό, καθώς και παραπομπές σε οπτικοακουστικό υλικό από το διαδίκτυο), και επιπλέον τις επόμενες ενότητες.

Ελπίζω να επιστρέψουμε όσο το δυνατόν συντομότερα στις τάξεις. Έως τότε εύχομαι καλή δύναμη σε όλους.

Με εκτίμηση,

Η καθηγήτρια των Αγγλικών