Επιλογή β΄ ξένης γλώσσας

Μάι 202119

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την υπ. αριθμ.  Φ52/55240/Δ1/18-5-2021 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων,  οι μαθητές που φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2021-2021 στην Ε΄ τάξη  θα έχουν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν την γαλλική ή την γερμανική γλώσσα ως δεύτερη ξένη γλώσσα, όπως προβλέπεται από το αναλυτικό πρόγραμμα του δημοτικού σχολείου.

Η επιλογή θα γίνει με υπεύθυνη δήλωση που θα υποβάλουν στο σχολείο οι γονείς/κηδεμόνες τους έως τις 26 Μάϊου  2021.

Μπορείτε να βρείτε την υπεύθυνη δήλωση: https://grafis.sch.gr/index.php/s/Cy8RinF10j4bWVa

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Το σχολείο μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιλογή β΄ ξένης γλώσσας

29/3/1896: Ο Σπύρος Λούης ο πρώτος Έλληνας Ολυμπιονίκης στο μαραθώνιο των πρώτων σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων.
Ο Λούης έτρεξε τον μαραθώνιο σε χρόνο 2 ώρες, 58 λεπτά και 50 δεύτερα.