Ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία Ε.Δ.Υ. στο σχολείο μας

Οκτ 20223
ptc 2 orig

Parent meeting with teacher in classroom.

Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, στο σχολείο μας έχει συσταθεί “Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης” (Ε.Δ.Υ.).

Αυτό σημαίνει ότι συγκροτείται μια ομάδα, η οποία αποτελείται από α) Ψυχολόγο     β)Κοινωνική Λειτουργό      γ)Εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής    που σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων θα εργαστούν με στόχο την ψυχοκοινωνική υποστήριξη, ενημέρωση και συμβουλευτική καθοδήγηση και ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας (γονέων, μαθητών και εκπαιδευτικών).

Οι γονείς που επιθυμούν παρέμβαση ή συμβουλευτική, μπορούν να επικοινωνήσουν με τη Δ/νση του σχολείο, είτε τηλεφωνικά (2281088322) είτε μέσω  email (mail@3dim-ermoup.kyk.sch.gr) προκειμένου να προγραμματίσουν εξατομικευμένη συνάντηση με την ψυχολόγο ή την κοινωνική λειτουργό.

Το περιεχόμενο των συναντήσεων είναι αυστηρά εμπιστευτικό.

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Το σχολείο μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία Ε.Δ.Υ. στο σχολείο μας