Αναστολή λειτουργίας των σχολείων

Ιαν 202223

μεγά η χιονοθύε α χιονοπτώσεων κα ύπτει μια ο ό με τα αυτοκίνητα 65200192Σύμφωνα με την απόφαση 20/2022 του  Δήμαρχου Σύρου-Ερμούπολης
αποφασίζεται η αναστολή λειτουργίας με φυσική παρουσία των μαθητών σε όλα τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Σύρου-Ερμούπολης, καθώς και στους Δημοτικούς Παιδικούς Σταθμούς, τη Δευτέρα 24 και την Τρίτη
25 Ιανουαρίου 2022, λόγω των έκτακτων καιρικών συνθηκών, της χιονόπτωσης, του παγετού και της επικράτησης πολύ χαμηλών θερμοκρασιών, συνθήκες που πρόκειται να δυσχεράνουν τη μετακίνηση των μαθητών αλλά και την τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων κατά της διασποράς του COVID-19 στα σχολεία (π.χ. αερισμός αιθουσών, προαυλισμός).

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Το σχολείο μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αναστολή λειτουργίας των σχολείων

28/5/1979: Υπογράφεται στο περιστύλιο του Ζαππείου η συμφωνία ένταξης της Ελλάδας στην ΕΟΚ. Από ελληνικής πλευράς, τη συμφωνία υπογράφει ο Κωνσταντίνος Καραμανλής.