Εορτασμός της επετείου του Πολυτεχνείου

Νοέ 202116

Την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου θα γι0ρτάσουμε την επέτειο του Πολυτεχνείου  με δραστηριότητες που έχουν προγραμματίσει οι εκπαιδευτικοί των τάξεων.

Η γιορτή θα διαρκέσει από τις 8:15 (οι μαθητές προσέρχονται κανονικά) έως τις 9:30 π.μ. και θα γίνει ξεχωριστά για κάθε τμήμα, χωρίς την παρουσία γονέων.

Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει την μέρα αυτή.

Κουκλοθέατρο που παρουσίασαν οι μαθητές της Γ’ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Ξυλοκέριζας Κορινθίας, με τη δασκάλα τους Γεωργαλλή Αντωνία,

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Το σχολείο μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εορτασμός της επετείου του Πολυτεχνείου

1. 26/01/1821: Αρχίζει η διάσκεψη της Βοστίτσας (Αίγιο). Ο Παπαφλέσας ανακοινώνει στους προκρίτους ότι η επανάσταση εναντίον των Οθωμανών έχει οριστεί για τις 25 Μαρτίου.