Ενημέρωση για το πρόγραμμα Erasmus+

Σεπ 201922

Η φετινή χρονιά ξεκίνησε με ένα πολύ ευχάριστο νέο: το ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ KA229 με τίτλο “Unblocking Limits Together” στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας σε συνεργασία με άλλες πέντε χώρες της Ευρώπης (Ισπανία, Ιταλία, Ρουμανία, Ιρλανδία, Ηνωμένο Βασίλειο) εγκρίθηκε για τα επόμενα δύο χρόνια από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών. Κι επειδή όλα αυτά ίσως σας φαίνονται ακατανόητα, σας προσκαλούμε την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου, στις 18:00 στην αίθουσα του ολοήμερου προκειμένου να σας ενημερώσουμε σχετικά με το πρόγραμμα αλλά και να συζητήσουμε τις απορίες και τους προβληματισμούς σας.

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Το σχολείο μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση για το πρόγραμμα Erasmus+

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.