Σεμινάριο Πρώτων βοηθειών

Ιαν 202414

Σας ενημερώνουμε πως στα πλαίσια συνεργασίας με το 40ο  Δημοτικό Σχολείο και με το 45ο Νηπιαγωγείο, Περιστερίου, διοργανώνουμε την Κυριακή 21/1/24 στις 12 μ.μ., σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών στο Αμφιθέατρο του 40ου Δημοτικού Σχολείου Περιστερίου.

Στόχος του Σεμιναρίου είναι να προάγει την ευαισθητοποίηση απόκτησης δεξιοτήτων Βασικών Πρώτων Βοηθειών και την αναγκαιότητά τους στην καθημερινή ζωή. Παρέχει στους συμμετέχοντες τις απαραίτητες ευκαιρίες να αναπτύξουν τις απαιτούμενες δεξιότητες, ώστε να ανταπεξέρχονται σε μια ποικιλία επικίνδυνων για την ζωή καταστάσεων. Έτσι τους δίνει την δυνατότητα, εάν χρειασθεί, να ενεργήσουν κατάλληλα και με αυτοπεποίθηση σε μία επείγουσα κατάσταση, μέχρι την παροχή εξειδικευμένης βοήθειας.

Η Βασική Υποστήριξη της Ζωής είναι μία ζωτική μάθηση, που όλοι θα έπρεπε να μαθαίνουν με την πρώτη ευκαιρία γιατί το αύριο μπορεί να είναι πολύ αργά.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ 1

από κάτω από: Τα νέα μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σεμινάριο Πρώτων βοηθειών