Σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων διοργανώσαμε το πασχαλινό μας bazaar. Οι μητέρες του Συλλόγου είχαν φτιάξει μοσχομυριστά χειροποίητα κουλουράκια. Οι εκπαιδευτικοί του νηπιαγωγείου μας έφτιαξαν όμορφες πασχαλινές κατασκευές και λαμπάδες.
Επισκεφτήκαμε τους μαθητές και τις μαθήτριες του Α2 του 1ου Δημοτικού σχολείου και τους τραγουδήσαμε τα κάλαντα του Λαζάρου. Τους προσφέραμε μία ζωγραφιά και ένα κόκκινο αβγό!
Την Τετάρτη 29 Μαρτίου επισκεφτήκαμε το ΚΔΑΠ “Δημιουργική Πόρτα”. Ζυμώσαμε κουλουράκια, ζωγραφίσαμε και ετοιμάσαμε το σακουλάκι – λαγουδάκι για τα κουλουράκια μας.
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.ΕντάξειΔιαβάστε περισσότερα